Hej,

W ankiecie na instagramie odpowiedzieliście, że chcecie abym zrobiła na blogu post informacyjny o karcie płatniczej Revolut. Czemu ja tak o tej karcie wspominam? Bo to świetny sposób na zaoszczędzenie (nie małych) pieniędzy w trakcie podróży, przy zagranicznych zakupach przez internet lub jako wygodne konto bankowe.

ZMIANY PO 2o SIERPNIA 2020 ROKU

Największe zmiany planu darmowego:

 • Obniżenie bezpłatnego progu wymiany walut z 20 tys. zł do 5 tys. zł. Po przekroczeniu doliczona zostanie prowizja 0,5%.
 • Wzrost marży za przewalutowanie w weekendy dla głównych walut z 0,5% do 1%.
 • Opłata za przelew poza UE i kraje stowarzyszone będzie wynosić 2,5 zł. Jedna tego typu płatność w miesiącu jest zwolniona z opłaty.
 • Przewalutowanie przelewu obarczone prowizją 15 zł dla dolara amerykańskiego lub 25 zł dla innych walut.

post NIE jest sponsorowany

Revolut jest aplikacją, która jest alternatywą dla bankowości cyfrowej. Główne cele Revoluta, to obniżenie opłaty przy płatnościach międzynarodowych, uproszczenie zasad i zlikwidowanie haczyków przy płatnościach międzynarodowych. Dostawa karty jest darmowa.

Zamów bezpłatnie swoją kartę Revolut!

Aktualnie mamy do wyboru 3 rodzaje kont osobistych: standard, plus, premium i metal LINK.

My posiadamy kartę standard – darmową. Jej głównymi atutami są:

 • bezpłatne konto IBAN w EUR
 • bezpłatne wypłaty z bankomatów – limit 800 zł miesięcznie lub 5x wypłat
 • płatności międzynarodowe
 • bezpłatna wymiana walut z limitem do 5ooo zł miesięcznie
 • bezpłatne konto w Wielkiej Brytanii
 • konto Revolut Junior dla 1 dziecka 

Korzystanie z karty Revolut jest bezpłatne, dopóki nie zdecydujemy się na podwyższenie planu lub przekroczymy limity. Jeśli podróżujesz w grupie możesz zachęcić do założenia darmowego konta swoich znajomych dzięki temu wasz wspólny limit wzrośnie. Informacje dotyczące wykorzystania limitów znajdziesz w aplikacji w zakładce Pulpit -> Ustawienia (ikona zębatki) -> Plan cenowy. 

Obecnie Revolut daje możliwość:

 • Wysyłania i otrzymywania pięniędzy, a także dzielenia rachunków z rodziną i przyjaciółmi w mgnieniu oka — nawet jeśli znajdują się po drugiej stronie kuli ziemskiej.
 • Przesyłania pięniędzy za granicę w ponad 30 walutach po kursie międzybankowy kurs wymiany, za opłatą 0,5% za przelewy powyżej 5,000zł w każdym miesiącu. Może obowiązywać stała prowizja w weekendy i w przypadku niektórych walut.

Zasilenie konta i przelewy bankowe

Konto w Revolut możemy bezpłatnie zasilić kartą oraz przelewem. Minimalna kwota to 50 PLN. Gdy przelewam na konto Revolut pieniądze z karty, trafiają one na moje konto w przeciągu kilku sekund. W dowolnej istnieje możliwość wypłacenia środków zgromadzonych na koncie Revolut.

Opłaty

Przy płaceniu za granicą kartą Revoluta w opcji Standard (dostępne jest też płatne konta Premium i Metal z innymi kosztami i dodatkowymi funkcjami) aplikacja zastosuje międzynarodowy kurs wymiany, czyli dynamiczny kurs wymiany walut między bankami — to kurs obowiązujący w czasie rzeczywistym dostarczany do Revoluta. Przewalutowanie przelewu obarczone jest prowizją 15 zł dla dolara amerykańskiego lub 25 zł dla innych walut. Opłata za przelew poza UE i kraje stowarzyszone wynosi 2,5 zł. Jedna tego typu płatność w miesiącu jest zwolniona z opłaty.

Jeśli miesięcznie nie przekroczysz kwoty 5 tysięcy PLN, Revolut nie pobierze żadnej prowizji za przewalutowanie przy wymianie walut w dni powszednie. Po przekroczeniu 5 tysięcy PLN naliczana jest opłata 0,5% od kwoty transakcji.

W weekend w aplikacji obowiązuje stały kurs, który ma chronić przed wahaniami i jest pobierana opłata 1% w przypadku wszystkich głównych walut (tj. USD, GBP, EUR, AUD, CAD, NZD, CHF, JPY, SEK, HKD, NOK, SGD, DKK, PLN i CZK).

PODSUMOWUJĄC: Należy unikać wymiany walut w weekendy (oraz transakcji płatności kartą w sytuacji, gdy nie mamy danej waluty na subkoncie w Revolut). Jeśli planujemy dokonywać płatności kartą w weekend w walucie wspieranej przez Revolut, lepiej wymienić pieniądze “na zaś” w piątek i przechowywać je na subkoncie. Unikniemy prowizji.
Jeśli chodzi o waluty “niewspierane” – THB i UAH , to niestety musimy pogodzić się z dodatkową prowizją przy płatnościach w weekendy lub wypłacać środki z bankomatu w piątek i korzystać w weekendy tylko z gotówki. 

Wypłaty z bankomatów

W planie Standardowym mażemy wypłacić maksymalnie 800 PLN miesięcznie, dla wyższych planów jest to odpowiednio 1600 PLN oraz 3000 PLN. Po przekroczeniu limitu, naliczana jest prowizja. Opłaty mogą pobierać operatorzy bankomatów. Przed wypłaceniem sprawdź czy taka opłata jest, a jeśli tak, to ile wynosi. Często taki komunikat pojawia się na ekranie bankomatu. Zawsze wybieraj opcję obciążenia w walucie lokalnej kraju, w którym jesteś („without conversion”, czyli bez przeliczenia)! Unukaj bankomatów Euronet. W innym wypadku może być zastosowany kurs operatora, a nie międzybankowy. W przypadku chęci skorzystania z bankomatu w Polsce, wybieramy w bankomacie opcję wypłaty w złotówkach. Jesteśmy w Niemczech? Wybieramy euro itp.

Płatności

W czasie płatności nie musimy mieć danej waluty wymienionej na subkoncie. Aplikacja sama przeliczy transakcje po kursie międzybankowym, a środki pobrane zostaną z subkonta o najwyższej wartości. Musimy jednak pamiętać o ewentualnych weekendowych prowizjach za przewalutowanie o których wspominałam powyżej.

Na tę chwilę nie obsługiwane są następujące waluty: ZWD, CKD, KID, PND, TVD, AMD, FOK, ERN, BTN, EHP, CUC, SHP, GGP, JEP, IMP, SDG, SYP, IRR, PRB, SOS, KPW. (stan na 13.09.2019 r.).

Do dyspozycji mamy także karty wirtualne. Możemy zapłacić wygenerowaną kartą, a następnie ją usunąć. W planie Premium i Metal, otrzymujemy wirtualną kartę, która zmienia swoje dane po każdej transakcji (max. 5 transakcji dziennie).

W aplikacji możesz podzielić płatność za loty, noclegi, posiłek w knajpie na swoich znajomych, czy rodzinę. Wystarczy, że klikniesz w transakcję, a tam czeka na Ciebie opcja „Podziel rachunek”. Jeśli twoi „dłużnicy” również używają Revolut, środki natychmiast spłyną na twoje konto. Jeśli potrzebujesz zwrotu od osób, które nie korzystają jeszcze z aplikacji, to nie jesteś na straconej pozycji. Możesz wygenerować link do płatności oraz przesłać go. Druga strona musi tylko podać dane karty, tak jakby robiła zakupy przez internet i środki są na twoim koncie.

Bezpieczeństwo

Revolut oferuje zestaw funkcji pozwalających ograniczyć ryzyko utraty pieniędzy w wyniku np. zgubienia karty, czy kradzieży. Zaliczamy do nich:

 • Wyłączenie i włączanie funkcjonalności – aplikacja pozwala na wyłączenie opcji płatności zbliżeniowych za pomocą paska magnetycznego, płatności online i wypłat z bankomatu.
 • Blokadę karty – przy utracie karty, użytkownik może ją łatwo zablokować w aplikacji i otrzymać nową.
 • Geolokalizację – jeśli karta będzie używana w innym miejscu niż jej właściciel, zostanie automatycznie zablokowana.

Inwestycje i kryptowaluty

Dzięki karcie Revolut otrzymujemy możliwość codziennego naliczania odsetek oszczędności ERSP do o,15%, 0,3% lub 0,65% w zależności od posiadanego planu.

Prowiza za wymianę kryptowalut to 2,5% lub 1,5% w zależności od planu.

Prowizja za obrót towarami to 1,5% lub 0,25% w zależności od planu. 

Macie już swoją kartę Revolut?