fbpx

Narty za granicą: LAAX i Kronplatz (Plan de Corones)

Narty za granicą: LAAX i Kronplatz (Plan de Corones)

Narty za granicą: LAAX i Kronplatz (Plan de Corones)

Cześć!

Wyjazd na narty, to nasz obowiązkowy element każdego roku. Jeżeli możemy pozwolić sobie na dłuższu urlop, wyjeżdżamy za granicę. Powód?

Podróż trwa tylko trochę dłużej niż w polskie góry, a droga jest o niebo lepsza. Dodatkowo my spędzamy na stoku średnio w ciągu dnia po 7 godzin, więc zależy nam na długich zjazdach no i przede wszystkim gwarantowanym śniegu i wyratrakowanych stokach.

Dzisiaj chciałabym Wam polecić dwa kurorty zimowe, które uważam za warte uwagi. Pierwszy z nich to Szwajcarski kurort LAAX, uznawany za najbardziej rozwinięty ośrodek narciarski w Alpach. Ten wielokrotnie nagradzany resort, jest zdobywcą takich tytułów jak Switzerland’s Best Ski Resort i World’s Best Freestyle Resort. Drugi miejsca jakie polecam, to Kronplatz (Plan de Corones), czyli najwyższa góra (2274 m) narciarska w Tyrolu Południowym, według powszechnej opinii uznawana jest za najnowocześniejszą infrastrukturą narciarską we Włoszech.

Podstawowe informacje o LAAX – Szwajcaria

 • Ilość tras zjazdowych: 65
 • Długość tras zjazdowych: 235 km

w tym tras niebieskich (łatwych): 77 km

w tym tras czerwonych (średnich): 90 km

w tym tras czarnych (trudnych): 68 km

 • Ilość tras biegowych: 14
 • Długość tras biegowych: 62 km
 • Wysokość: 1000-3000 m n. p. m.
 • Wyciągi czynne: 8:30-16:30

Sezon narciarski trwa od listopada do kwietnia

Ceny karnetów na cały dzień: dorośli 78 euro; młodzież od 13 do 17 roku życia 52 euro; dzieci od 6 do 12 roku życia 26 euro. Jest możliwość wykupienia karnetów na pół dnia, jak i karnetów na kilka dni co się bardzo opłaca.

Nocleg

Nocleg zarezerwowaliśmy za pośrednictwem strony booking.com. Wybraliśmy apartamenty Casa Viva Bad Ragaz w miejscowości Bad Ragaz. Do wyciągu  mieliśmy ok 30 min drogi samochodem.

Podstawowe informacje o Kronplatz (Plan de Corones) – Włochy

 • Ilość tras zjazdowych: 40
 • Długość tras zjazdowych: 119 km

w tym tras niebieskich (łatwych): 51,9 km

w tym tras czerwonych (średnich): 42 km

w tym tras czarnych (trudnych): 25 km

 • Ilość tras biegowych: 47
 • Długość tras biegowych: 192 km
 • Wysokość: 950-2275 m n. p. m.
 • Wyciągi czynne: 8:30-17:00

Sezon narciarski trwa od listopada do kwietnia

Ceny karnetów na cały dzień: od początku sezonu do 23.12 – 44 euro; 24.12.2017 – 06.01.2018
04.02 – 17.03 – 55 euro; 07.01. – 03.02., 18.03. – 15.04., 16.04.- 22.04. – 50 euro. Jest możliwość wykupienia karnetów na pół dnia, jak i karnetów na kilka dni co się bardzo opłaca.

Nocleg

Nocleg zarezerwowaliśmy za pośrednictwem strony booking.com. Wybraliśmy pensjonat Haus Peskoller w miejscowości Chienes. Do wyciągu  mieliśmy ok 25 min drogi samochodem.

Podsumowanie

Który kurort wolę? Bliższy sercu jest mi Kronplatz. Wszystkie stoki są rozmieszczone na jednej górze i stąd można łatwo i w miarę szybko wszędzie się przemieścić. Praktycznie na każdej trasie umiejscowione są restauracje. Wierzchołek jest bezdrzewny dzięki czemu trasy są bardzo szerokie i pięknie nasłonecznione, a ze stoków roztaczaja się malownicze panorama na Alpy Zillertalskie i Dolomity. Dodatkowo ok. 2 h drogi od kurortu znajduje się najwyższy szczyt południowo-wschodnich Alp, zwany „Królową Dolimitów” – Marmolada (3343 m). Gdzie jest możliwość wjechać wagonikiem na drugi szczyt Marmolady – Punta Rocca, na wysokość 3265 m (sam szczyt wznosi się na 3309 m.n.p.m.) i zjechać!  Zjazd ze szczytu dostarcza sporej dawkę adrenaliny. Pozostałe stoki jakie oferuje ten region są również warte polecenia, spędziliśmy tam cały dzień. Za skipass w sezonie na jeden dzień trzeba zapłacić ok. 5o euro na ososbę

Wiele lat temu byłam jeszcze na nartach w miejscowości Szladming w Austrii. W okolicy znajdują się takie ośrodki narciarskie jak Galsterbergalm, Fageralm i Stoderzinken. Cały region narciarski (łącznie z lodowcem Dachstein) liczy aż osiem ośrodków. Przy zakupie skipassu na więcej niż jeden dzień otrzymujemy możliwość korzystania z całego obszaru Ski Amade, czyli z 800km tras!! Poniżej ja jako mały bombel z bratem (jeszcze większym bomblem) na austriackim stoku (jeździłam wtedy już na nartach :D)

Na zdjęciu mój Brat (w pomarańczowej kurtce), Mama i Ja górze Planai w Austrii

A jakie są Wasze ulubione kurorty narciarskie za granicą?

Kaja.

Mam dla Was kod rabatowy 50 zł na rezerwację w Booking.com, wystarczy zarejestrować się na stronie, kliknąć w poniższy link i zarezerwować pobyt w jednym z 856 000 hoteli na całym świecie

Kod rabatowy Booking.com

Mam dla Was kod rabatowy na Airbnb.com. Za zarejstrowanie się otrzymasz środki na podróże w kwocie 23 $

Kod rabatowy Airbnb
2019-01-14T18:45:01+00:00

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o