Hej!

Pytałam ostatnio na moim instagramie [LINK], czy chcielibyście zobaczyć efekty po zabiegu laserem frakcyjnym CO2. Prawie 100% biorących udział w ankiecie odpowiedziało TAK. Więc dziś przychodzę z podsumowaniem.

Wskazania do zabiegu

  • Rozszerzone pory, zaskórniki
  • Rozstępy
  • Usuwanie blizn różnego pochodzenia
  • Zmiany pigmentowe, przebarwienia, ostudy, plamy starcze
  • Uszkodzenia słoneczne
  • Wygładzenie i odmładzanie, poprawa elastyczności skóry

Opis zabiegu

Laser frakcyjny Co2 „dziurkuje” skórę tysiącami mikroskopijnych kolumn, pozostawiając wokół „studni oparzeń” siateczkę utworzoną z wysp zdrowej, nie uszkodzonej skóry. Dzięki temu proces leczenia postępuje się bardzo szybko i bez tworzenia widocznej rany. Przed zabiegiem na twarz nakładane jest znieczulenie w kremie np. emla.

Czy zabieg jest bolesny?

To zależy od progu bólu jaki macie. Jest to kwestia bardzo indywidualna. Spotkałam się z opiniami, że zabieg jest na tyle bolesny, że osoby rezygnowały z kolejnego. Pani doktor, która wykonywała mi zabieg mówiła, że kobiety często płaczą ale mimo wszystko proszę aby zabieg kontynuować. Według mnie zabieg nie boli, serio! W życiu miałam wiele boleśniejszych zabiegów. Idąc na wizytę przygotowałam się psychicznie na największy ból jaki w życiu do tej pory doznałam, więc wyobraźcie sobie moją minę jak zabieg się zaczął i było ok. Oczywiście to nie jest tak, że zabieg jest super miły i nic nie czuć. Ja ten ból porównałabym do kilku ugryzień komara na jedno przyłożenie lasera. W życiu przeszłam wiele zabiegów/kuracji aby polepszyć stan mojej cery (włącznie z wielomiesięczną kuracją doustną izotretynoiną), dlatego moja motywacja była duża i myślę, że stąd tak dobrze zniosłam ten zabieg.

Jak długo trwa proces rekonwalescencji?

Bezpośrednio po zabiegu skóra była zaczerwieniona i piekła tak jak po intensywnej eksploracji słonecznej. Pieczenie ustąpiło na koniec pierwszej doby po zabiegu. W drugiej dobie zaczęłam odczuwać mocne ściągnięcie. Skóra zaczęła brązowieć i powoli złuszczać się. W trzeciej i czwartej dobie wystąpiło najmocniejsze złuszczanie. W piątej dobie było już super, do złuszczenia pozostała tylko żuchwa. U mnie nie wystąpiła opuchlizna. Pamiętajcie aby bezpośrednio po zabiegu unikać wystawiania twarzy na słońce. Koniecznie zaopatrzcie się w filtr przeciwsłoneczny SPF 50. Odbudowa skóry będzie widoczna po 4-5 tygodniach od zakończeniu zabiegu. Zabieg warto wykonać w serii.

Mój krem, który używałam po zabiegu i nie tylko: ZINALFAT Krem kojąco-regenerujący 50 ml (polecam!)

Mój krem SPF: SKIN79 Krem Ochronny Waterproof Sun Gel SPF50+ PA++++ 50 ml (polecam!)

Moja opinia

Bezpośrednio po złuszczeniu skóra była wyraźnie gładsza. Pory zaczęły maleć z każdym tygodniem. Efekt był na tyle zadawalający, że po 6 tygodniach zrobiłam kolejny zabieg. Laser frakcyjny CO2  trwale(nie na chwile) zwęził moje pory. Szczerze polecam Wam ten zabieg. :).

A teraz czas na konkrety i filmik z procesu gojenia się mojej skóry:

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Polityka prywatności.
Wyrażam zgodę

Wykonywaliście zabieg laserem frakcyjnym CO2? Jakie są wasze opinie dotyczące tego zabiegu? Jakie inne zabiegi polecacie na rozszerzone pory?

Kaja.